Цей

Сайт створено за підтримки

інтернет-магазину кави та побутової хімії

«На вітрині»

Сліпа зона вантажівки

Mertvaya zona gruzovikaПропонуємо Вам провести наступний експеримент: Візьміть, наприклад , відро і поставте його поруч із заднім колесом Вашої легкової машини, сядьте за кермо і подивіться в дзеркало. Чи бачите Ви відро? Чи не бачите?! Не бачите його Ви тому, що воно знаходиться значно нижче нижньої межі поля зору доступного через зовнішнє дзеркало заднього виду.

А тепер давайте поставимо його поряд з правими дверима і знову сядемо за кермо. Видно відро? Ні? Не дивно! У вікно його НЕ побачиш — нижче віконного отвору, в дзеркало тим більше не видно .

Вам ще не набридло бігати з відром навколо машини? Тоді пропонуємо виконати ще одну маніпуляцію. Поставте відро в метрі позаду машини рівно по центу. Знову сядьте за кермо. Бачите відро? Ні!

До чого це ми? Ваша легкова машина для водія який сидить у кабіні вантажівки все одно що Ваше відро. Нижня межа поля зору через дзеркало вантажівки проходить значно вище ніж у вашій машині бо його дзеркала розташовані вище над землею ніж Ваші . В «мертву» зону вантажівки може потрапити як дрібний легковик так і цілком габаритний автомобіль. Водій вантажівки може придавити вас, почавши маневр, оскільки просто Вас не помітив.

Наводимо схему розташування зон огляду дзеркал вантажівки для наочності. На схемі жовтим зображена зона огляду дзеркала.

Вкрай небезпечно прилаштовуватися поруч з пасажирськими дверима вантажівки, як, втім, і з водійськими. У більшості саме ця зона сліпа. Протяжність сліпої зони приблизно 3 метри вперед і 5 метрів назад , так щоб вас помітили вам необхідно буде або випередити тягач або скинути швидкість. Якщо звичайно такі маневри будуть можливі в реальній дорожній ситуації. ( ззаду і / або спереду Вас може знаходиться інший транспортний засіб)

Так, до речі, Ви ймовірно помічали що на деяких вантажних автотранспортних засобах встановлено цілий ряд дзеркал під різними кутами до дороги в тому числі і спрямовані вниз. Ці дзеркала забезпечують кращий огляд, а відповідно зменшують сліпу зону. Але вона все ж є!

Рекомендується не прилаштовуватися до вантажівки в можливій сліпій зоні. Виберете такий стан на дорозі щодо вантажного транспортного засобу, щоб бути впевненим, що Вас бачить його водій.

Статті за темоюце корисно знати

03 Декабрь 2013
Кожен автолюбитель, навіть самий акуратний і уважний, а тим більше початківець-водій, рано чи пізно стикається з необхідністю ...
29 Ноябрь 2013
З кожним днем на дорогах нашої країни стає все більше і більше автотранспортних засобів. У разі якщо у водія недостатньо досвіду і ...

ми у соціальних мережах приєднуйтесь до нас

Яндекс.Метрика