Цей

Сайт створено за підтримки

інтернет-магазину кави та побутової хімії

«На вітрині»

Що робити якщо зупинив інспектор?

inspectorКожен автолюбитель, навіть самий акуратний і уважний, а тим більше початківець-водій, рано чи пізно стикається з необхідністю спілкуватися з представниками закону, точніше — з інспектором ДАІ. Щоб це спілкування не завершилося неприємностями, добре б врахувати поради автолюбителям, якими діляться досвідчені водії.

— Якщо ви нічого не порушували, але проте удостоїлися помаху смугастого жезла і вам пропонують зупинитися, — не намагайтеся чинити опір, це марно. Поради починаючому водієві завжди починаються з головного: слід запитати інспектора, в чому полягають його претензії . Якщо ви вважаєте звинувачення інспектора несправедливими — обов’язково вкажіть свою незгоду в протоколі. Упустивши цей момент, розгубившись або погодившись, ви втрачаєте право надалі оскаржити дії співробітника ДАІ в суді.

— Усі корисні поради автолюбителям містять наступну рекомендацію — попросіть інспектора пред’явити його документи , при цьому перепишіть його прізвище, посаду і підрозділ, щоб знати, кому пред’являти претензії. Інспектор зобов’язаний пред’явити своє службове посвідчення!

— Якщо є свідки , постарайтеся вписати їх до протоколу . Це — гарантія того, що свідки з боку водія будуть вислухані в залі суду, якщо до цього дійде. Свідком автоматично стає будь-яка людина, що знаходиться у вашій машині, навіть дружина, друг або родич.

— Якщо інспектор намагається привернути понятих , зверніть увагу — чи дійсно це незацікавлені особи? Чи не виступають за понятих колеги інспектора або інші посадові особи? Якщо так — то це явне порушення законодавства.

— Якщо огляд здійснюється без понятих , то це теж грубе порушення . Однак не наполягайте на залученні понятих — нехай інспектор проводить огляд, він вважатиметься недійсним, що легко довести, і судове переслідування на цій підставі припиниться.

— Ви коли-небудь чули, щоб інспектор ДАІ пояснював водієві його права? Таке відбувається рідко, і це вам на руку. Просто не ставте свій підпис в тій частині протоколу, де йдеться про отримання вами роз’яснень щодо ваших прав згідно КпАП. Не до кінця заповнений протокол — вагома підстава для того, щоб вважати його недійсним. Тільки не забудьте: у вас повинна залишитися копія протоколу!

— Грамотні поради автолюбителям завжди включають в себе пункт про відмову порушника сісти в службовий автомобіль інспектора. Згідно із законодавством, інспектор може вам запропонувати це зробити, але — не наполягати! Ваше право — або пройти разом з ним, або залишитися в своєму авто . І ми рекомендується саме другий варіант.

— Державтоінспектор не може перешкодити вам вести аудіо — або відеозапис . Користуйтеся цим правом — запис надасть неоціненну послугу, якщо доведеться доводити свою правоту в суді або в прокуратурі.

— Якщо вам вручається повістка до суду або до інших органів — не поспішайте засмучуватися, за законом викликати вас до суду має право тільки судова установа , але не співробітник ДАІ. Через два місяці, якщо ви не з’явитесь до суду (а ви не з’явитесь!) , Справу попросту закриють.

— Найголовніша порада автолюбителям — НЕ поспішайте пропонувати інспектору ДАІ хабара! Це — кримінально каране для обох сторін діяння. Ви можете стати головним героєм відеозапису, на підставі якої вас притягнуть до відповідальності.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть починаючому водієві уникнути неприємних ситуацій на дорогах.

Статті за темоюце корисно знати

29 Ноябрь 2013
З кожним днем на дорогах нашої країни стає все більше і більше автотранспортних засобів. У разі якщо у водія недостатньо досвіду і ...
14 Ноябрь 2013
Пропонуємо Вам провести наступний експеримент: Візьміть, наприклад , відро і поставте його поруч із заднім колесом Вашої легкової ...

ми у соціальних мережах приєднуйтесь до нас

Яндекс.Метрика