Про нас


12 березня 1923 року було засновано Товариство авіації та повітроплавання України. Згодом товариство реорганізовувалося (Доброхім, Аерохім, Тсоавіахім). Товариство відігравало важливу роль у підготовці населення України до оборони в разі 2-ої Світової війни.

Восени 1951 року було створено Добровільне Товариство Сприяння Армії, Авіації і флоту (ДТСААФ). Багато завдань реалізувала республіканська організація: це і військово-патріотичне виховання молоді, і розвиток технічних видів спорту, і навчання майбутніх воїнів з військових, військово-технічних, авіаційних і військово-морських спеціальностей. Спортсмени ДТСААФ України успішно виступали на всесоюзних змаганнях і впевнено виходили на міжнародну арену. З 1958 по 1961 рік українські спортсмени-дтсаафівці встановили 17 світових, 67 всесоюзних і 152 республіканських рекордів.

26 вересня 1991 року на 7 позачерговому з'їзді було прийняте рішення про її реорганізацію у Товариство сприяння обороні України. У прийнятому Статуті відзначалось, що ТСО України є правонаступником ДТСААФ республіки, всеукраїнською громадською організацією. Відповідно до Закону України «Про об'єднання громадян» ТСО України зареєстроване 10 жовтня 1991 року Міністерством юстиції як Всеукраїнська громадська оборонно-патріотична організація громадян. ЇЇ метою визнано— сприяння обороні і підготовці членів Товариства до праці і захисту Батьківщини, а основними завданнями і напрямками діяльності визначено:
— представлення і захист законних інтересів Товариства в органах державної влади і громадських організаціях;
— патріотичне виховання членів Товариства, пропаганда серед населення Конституції і Законів України про захист Вітчизни;
— підготовка призовників з військово-технічних спеціальностей;
— участь у освітній діяльності та підготовці для народного господарства кадрів масових технічних професій згідно з законодавством України;
— розвиток технічних і прикладних видів спорту, а також службового собаківництва з усіма видами кінологічної діяльності.

На теренах держави активно працюють 13026 первинних осередків, що об'єднують майже 2 мільйони громадян України. 8685 штатних працівників очолюють роботу оборонних організацій, працюють на підприємствах і в закладах Товариства.
Також Товариство сприяння обороні України випускає гумористичну газету для бійців АТО — “Der хунта цайтунг”

При товаристві функціонують 608 навчальних закладів, в тому числі 156 авіатехнічних шкіл, 439 спортивно-технічних клуби. За роки незалежності України навчальні заклади підготували для потреб Збройних Сил та інших військових формувань близько 500 тисяч фахівців різних військових спеціальностей, переважна більшість яких позитивно зарекомендувала себе під час служби в Збройних силах України.
В Товаристві створено на базі автомобільних, технічних і радіотехнічних шкіл 9 вищих навчальних закладів першого і другого рівнів акредитаці.
26 аероклубів Товариства випускають в небо біля 200 спортивних літаків, гелікоптерів і планерів, експлуатують півтори тисячі парашутних систем.

Почесний знак Товариства сприяння обороні України.

Почесний знак Товариства сприяння обороні України — це найвища нагорода оборонного Товариства держави Україна. Вона існує з моменту здобуття Україною незалежності.
Почесний знак Товариства сприяння обороні України вручають за рішенням Бюро Центрального Комітету ТСОУ. До нього додається посвідчення встановленого зразка.
Почесний знак Товариства сприяння обороні України вручають представникам Товариства, які є його членами 20 і більше років, ведуть активну роботу з популяризації ТСОУ, займаються підготовкою видатних українських спортсменів у військово-прикладних та технічних видах спорту, готують молодь до захисту Батьківщини, є зразком для інших членів Товариства.
Цей почесний знак відноситься до спеціальних нагород України.

Вінницька автошкола була заснована 13 грудня 1946 року за рішенням Президії центрального комітету в якості Вінницького автомотоклуба «ТСОАВІАХІМа» (Товариство сприяння обороні, авіаційному і хімічному будівництву).
1 січня 1975 року на базі автомотоклуба створена Вінницька автошкола ДТСААФ.
26 вересня 1991 року на 7 позачерговому з'їзді було прийняте рішення про її реорганізацію у Товариство сприяння обороні України.

Програми навчання
Категорія А, А1 Категорія В Категорія С Категорія С, С1 Категорія D, D1 Категорія ВЕ, СЕ, С1Е Додаткове водіння
Для бажаючих навчатися
Документи для навчання Запитання/відповіді Графік набору груп
Ми в соц. мережах